Language Switcher

Vyberte váš jazyk

teraz.sk | TASR

Bratislava 15. mája (TASR) - Nenávistná rétorika, ktorej sme v spoločnosti svedkami, vedie k nenávistným činom. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová v reakcii na útok na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Nazvala to útokom na demokraciu. Akékoľvek násilie je podľa jej slov neakceptovateľné. Požiadala, aby sa nevynášali v súvislosti s aktuálnou situáciou rýchle súdy.

"Som šokovaná, všetci sme šokovaní, z hrozného a zákerného útoku na premiéra Roberta Fica. Stalo sa niečo, vážnosť čoho si zrejme ešte ani nedokážeme uvedomiť alebo to nedokážeme obsiahnuť. Fyzický útok na predsedu vlády je predovšetkým útok na človeka, ale je to aj útok na demokraciu," uviedla hlava štátu vo vyhlásení v prezidentskom paláci.

Vyzvala na zastavenie nenávistnej rétoriky. Polícia podľa jej slov určite prinesie viac informácií. "Dovtedy prosím nevynášajme rýchle súdy a myslime na to najdôležitejšie. A to je v tejto chvíli jediné, aby sa Robert Fico čo najskôr zotavil," uzavrela.

Vyhlásenie prezidentky Zuzany Čaputovej k dnešnému útoku na premiéra Roberta Fica


Som šokovaná. Všetci sme šokovaní z hrozného a zákerného útoku na premiéra Roberta Fica.

Stalo sa niečo, vážnosť, čoho zrejme ešte ani nevieme obsiahnuť. Fyzický útok na predsedu vlády je predovšetkým útokom na človeka, ale zároveň aj útokom na demokraciu. Akékoľvek násilie je absolútne neprijateľné.

Nenávistná rétorika, ktorej sme v spoločnosti svedkami, vedie k nenávistným činom. Prosím, zastavme to!

Polícia zadržala páchateľa, a keď to bude možné, určite prinesie ďalšie informácie. Prosím, dovtedy nevynášajme rýchle súdy. A myslime na to najdôležitejšie, a to je v tejto chvíli jediné, aby sa Róbert Fico čo najskôr zotavil.

Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľské prostredie. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že pri odmietnutí možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.