Language Switcher

Vyberte váš jazyk

Profesor Tomáš Gábriš je advokát, právny historik a teoretik, a vysokoškolský pedagóg. V súčasnosti je vedúcim Katedry dejín práva a profesorom na Katedre teórie práva a ústavného práva Právnickej fakulty Trnavskej univerzity. Koncom minulého roka ho prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala za člena Súdnej rady Slovenskej republiky.
 
V rozhovore, ktorý s ním viedol sudca Filip Demo, sa okrem iného môžete  dozvedieť o dôvodoch, pre ktoré poskytovanie právnych služieb politikom nevníma ako prekážku jeho členstva v súdnej rade, aké sú podľa neho najväčšie výzvy v justícii, o jeho názoroch na hodnotenie sudcov na základe prieskumu Transparency International Slovensko a na súčasné snahy vládnucej koalície zásadne zmeniť trestnú politiku štátu.
 
- Rozumiem obavám z politizácie súdnictva, ja však nie som aktívne politicky činný a nijako som sa nepodieľal ani na novej súdnej mape,
 
- Hlavným problémom zmien v trestnom práve je zasahovanie do prebiehajúcich trestných konaní,
 
- Sudca by mal byť ľudský, profesionálny a vo svojich veciach dobre pripravený. 
 
 

Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľské prostredie. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že pri odmietnutí možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.