Language Switcher

Vyberte váš jazyk

postoj.sk | TASR

Najviac nerozhodnutých prípadov je na Okresnom súde Bratislava I a najmenej na Okresnom súde v Rimavskej Sobote.

Od začiatku roka klesla okresným súdom nerozhodnutá agenda o 8320 vecí. Celkovo okresné súdy zaznamenali 627 790 nových vecí a do 30. septembra vydali 619 470 rozhodnutí. Vyplýva to z informácií, ktoré na svojom webe zverejnilo Analytické centrum Ministerstva spravodlivosti SR.

Najvyšší priemerný počet nerozhodnutých vecí v civilnej, obchodnej a trestnej agende pripadá na sudcu Okresného súdu (OS) Bratislava I (419,45). Naopak, najmenej nerozhodnutých vecí na jedného sudcu je na OS v Rimavskej Sobote (79,14). Na jedného okresného sudcu pripadá priemerne takmer 181 nerozhodnutých vecí, pričom priemerne sudca rozhodne v civilnej, obchodnej a trestnej agende za mesiac 33,51 veci.

Od začiatku roka mesačne v prepočte na jedného sudcu napadlo v rámci tejto agendy najviac vecí na OS Prešov (43,38). Najmenší mesačný nápad na sudcu zaznamenali v tomto roku na OS Svidník (21,73). Priemerný nápad na jedného sudcu v civilnej, obchodnej a trestnej agende predstavuje približne 32 vecí za mesiac.

Na našej webovej stránke používame cookies. Niektoré z nich sú nevyhnutné pre fungovanie stránky, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšovať túto stránku a používateľské prostredie. Môžete sa sami rozhodnúť, či chcete cookies povoliť alebo nie. Upozorňujeme, že pri odmietnutí možno nebudete môcť využívať všetky funkcie stránky.